Tunisiešu deja pirmo reizi ir dokumentēta 1974 gadā. Tunisijas pilsētās un ciematos dziesma un deja ieņem galveno lomu visos svētkos. Tunisijas dejas stils ir veidojies no tādām kultūrām kā berberu, romiešu, islāmas un Eiropiešu.
Tunisiešu deja ir ļoti piezemēta, kustības plašas, ar gurniem veido astotniekus, bet plaukstas ir vērtas uz āru, tādējādi dejotāji parāda savas skaisti sazīmētās rokas ar hennu. Dejotāji dejā attēlo ikdienas darba gaitas – darbs uz lauka vai mājās.
Ir dažādi tunisiešu stila dejas:
•deja ar krūku (Raks al Juzur). Šī deja ir cēlusies Tunisijas dienvidu rajonā, salās Džerba un Kerkena. Deja slavē salas galveno rūpalu – podniecību. Dejā vīrieši un sievietes balansē ar krūku uz galvas. Šo deju parasti dejo kāzās;
•deja ar lakatu (Raks al Maharem). Sākumā šī koķetā deja tika dejota restorānos, bet ar laiku deja ieguva patriotisku nozīmi, kad dejotāji sāka izmantot baltu un sarkanu lakatu, kas simbolizē Tunisijas karoga krāsas, tādējādi atbalstot neatkarības iegūšanu 1950 gadā. Šobrīd tā ir nacionālā Tunisijas valsts deja.
Video piemēri:
https://www.youtube.com/watch?v=Yg7x0-Gh2H0https://www.youtube.com/watch?v=ouBHnG4Ad4w&feature=relatedhttps://www.youtube.com/watch?v=2odhgR_JcTo&feature=relatedhttps://www.youtube.com/watch?v=PwcDNBhMVMM