Karkade forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Valmieras vēderdeju forums
 
SatursLatest imagesMeklētReģistrētiesIeiet

 

 Vēderdejas – vai varēsi notievēt?

Go down 
AutorsZiņojums
Admin
Admin



Number of posts : 110
Join date : 25.03.11

Vēderdejas – vai varēsi notievēt? Empty
PostTēma: Vēderdejas – vai varēsi notievēt?   Vēderdejas – vai varēsi notievēt? I_icon_minitimeCeturtdiena Janvāris 19, 2012 1:02 am

Aptuveni pirms desmit gadiem Latvijā vēderdejas ienāca kā valdzinošs un aizraujošs vaļasprieks. Deju popularitāte gan pasaulē, gan pie mums strauji augusi vijīgi eksotisko kustību dēļ. Izrādās, šī austrumu deja ir arī kā veselību veicinoša terapija.
Konsultē Ilze Zariņa, eksotisko deju centra „Alegria” vadītāja
Dejojot aktivizējas iekšējā pasaule
Vēderdejas ir veselīga nodarbošanās, kas palīdz daudzās dzīves situācijās. Sievietēm pieaug pašapziņa, uzlabojas garastāvoklis, pazūd depresīvas domas. Cilvēka dusmu bloki atrodas sprandu, plecu, mugurkaula un krustu zonās – vietās, kur nogulsnējas ikdienas pārdzīvojumi. Vēderdejās šīs ir aktīvās zonas, kuras apļojot, stiepjot un darbinot kā no ārpuses, tā ar iekšējiem muskuļiem, pārdzīvojumu slāņi zūd. Sieviete pārmaiņas nejūt fiziski, taču psiholoģiski viņa jūtas labāk.
Medicīniskā iedarbība
Dejojot uzlabojas sirdsdarbība un asinsrite, normalizējas asinsspiediens. Deju iedarbība tonizē un atbrīvo vēdera muskulatūru, padara elastīgāku un vingrāku mugurkaulu. Vēderdejai raksturīgās kustības organismā sekmē vielmaiņas procesus un palīdz normalizēt vēdera darbību. Jāatzīst, ka šī austrumu deja aizkavē arī novecošanos. To veicina ne vien iekšējo orgānu masāža vingrinājumos, bet arī sievietes sajūtas – dejā viņa jūtas laimīga un, kā zināms, laimīgi cilvēki noveco lēnāk.
Deju nodarbībās milzīga loma ir elpošanai. Vienmērīgi un pareizi elpojot, uzlabojas plaušu ventilācija. Dejotājām tiek mācīts elpot saskaņā ar noteiktiem soļiem un vingrinājumiem. Tas ir nomierinoši, nervu un elpošanas sistēmu stiprinoši.
Grūtniecība un dzemdības
Vēderdeja ir sena auglības deja. Dzīvības radīšana un iznēsāšana saistīta ar sievietes klēpi. Vēderdeja, kurā šai ķermeņa daļai ir īpaša loma, ļauj labāk izjust un stiprināt sievišķo būtību. Noteiktas vēderdeju kustības uzlabo reproduktīvās sistēmas darbību un veselību, veicina apaugļošanos un vieglas dzemdības. Pirmsdzemdību periodā vēlama ir jebkura mērena slodze, tikai nedrīkst pārvērtēt savas spējas un vēlmes. Ir gadījumi, kad sievietes, regulāri dejojot vēderdejas, ir tikušas pie bērniņa, kas līdz šim nebija izdevies. Tiesa gan, uzsākt dejot neiesaka grūtniecības laikā, taču visos pārējos gadījumos austrumu dejas nāk tikai par labu. Tām piemīt enerģētika, kas ļauj nodarboties ar dejām arī tad, ja ir veselības problēmas.
Basās kājas
Vēderdejas parasti dejo basām kājām, tā labāk un niansētāk izjūtot līdzsvaru un kustības. Tā nav tikai kaprīze vai vēlme. Dejojot basām kājām, izvingrinās kāju pēdu muskuļi, aizkavējas kauliņu deformācija, tiek masēti pēdās esošie nervu gali. Basām kājām dejo, lai uzlabotu garastāvokli un pašsajūtu.
Kad jūtama iedarbība?
Lai justu, ka veselība uzlabojas, vēderdejas ir jādejo vismaz divas reizes nedēļā, taču vēlamākais grafiks ir pa stundai trīs, četras reizes nedēļā.

PIEREDZES
Eva Osovska, „Alegria” vēderdeju pasniedzēja:
„Viens no biežāk uzdotajiem jautājumiem, uzsākot dejot vēderdejas – vai varēsi notievēt? Pasmaidot saku – visdrīzāk tā nenotiks. Var nostiprināt vēdera preses muskuļus, izveidot sievišķīgākas aprises, bet, lai zaudētu lieko svaru, papildus jānodarbojas vēl ar kādu sportisku aktivitāti un jāpārdomā arī ēdienkarte.
Noteikti varu apgalvot, ka mainās gaita un kustības, stāja top staltāka, sievietes ķermenis kļūst plastisks. Nodarbībās iemīlam savu ķermeni, meitenes atbrīvojas no kompleksiem. Lai gan sabiedrībā ir daudz stereotipu, sievietei ir jāapzinās, ka viņa ir skaista un pārsteidzoša.
Ir nācies dzirdēt, ka nodarbošanās ar vēderdejām bijusi traumatiska mugurkaulam. Jā, ir lietas, ar kurām, dejojot vēderdejas, jābūt uzmanīgam. Tāpat kā var pilnveidot savu ķermeni, tāpat pastāv risks – vingrinājumus izpildot steigā un nepareizi, var traumēt muguru. Tādēļ svarīgi ir sekot treneru un pedagogu norādījumiem. Mazas meitenes vēl neprot kontrolēt savu ķermeni, tādēļ ieteicamais vecums, kad sākt dejot, varētu būt 12 – 14 gadi. Protams, austrumos meitenes dejo kopš agras bērnības, bet viņām tas ir iedzimts, dejas ir asinīs.
Ja sievietēm ir ginekoloģiskas problēmas, ir bijuši vairāki pozitīvi gadījumi, kad tās pazūd, regulāri dejojot vēderdejas. Arī sievietes menstruālais cikls noregulējas vien dejojot un nelietojot nekādus hormonālos preparātus.
Deju pasniedzējas pieredzē vairākkārt man bijuši gadījumi, kad meitenes aktīvi dejo, bet reiz pienāk pie manis un saka, ka baidās dejot, jo gaida bērniņu. Tad iesaku izrunāties ar ginekologu, jo tikai speciālists var noteikt, cik aktīvi jaunā māmiņa drīkst vai nedrīkst nodarboties ar fiziskām aktivitātēm.
Sieviete jūt savu ķermeni, līdzko parādās diskomforta sajūtas, tikai konsultējoties ar ārstu var zināt – turpināt dejot vai ne? Esmu dzirdējusi arī par gadījumiem, kad sievietei aizejot pie ģimenes ārsta ar sūdzībām, viņš prasa, ar ko paciente nodarbojas. Uzzinot, ka sieviete dejo vēderdejas, vaina tiek norakstīta uz šo aktivitāti un iesaka neturpināt dejot. Manuprāt, tas ir pārspīlējums, jo vēderdejas guvušas plašu popularitāti. Izdzirdot jēdzienu „vēderdeja”, pastāv stereotips, ka tā ir tikai erotiska deja. Gribu aizstāvēt šo dejas žanru. Tas daudziem cilvēkiem ir sports, dzīvesveids un darbs kā dejotājiem, horeogrāfiem, skolotājiem.
Vēderdeja atstāj psiholoģisku ietekmi uz sievieti – dejojot viņa aizmirst ikdienas problēmas, darbus un sarežģījumus privātajā dzīvē, viņa jūtas sievišķīgāka, dzīvespriecīgāka un lepnāka par sevi.
Deja – tā ir cita pasaule. Pilnīgi iespējams, ka vēderdejas var būt alternatīva psihoterapeita apmeklējumiem, jo problēmu gadījumā gan psihoterapeits, gan draudzene draudzenei ieteiks nodarboties ar ko tādu, kas nav darīts. Kāpēc ne vēderdejas? Tikai jānotic sev!”

Jūlija, 22 gadi:
„Strādājot par mūziķi, daudzus gadus esmu pavadījusi pie klavierēm, tāpēc man ir problēmas ar muguru. Tikai vēderdejām raksturīgie vingrinājumi palīdz man atbrīvot ķermeni un padarīt to lokanāku. Jāsaka godīgi – sāpes nekur nav pazudušas, bet mazinājušās gan. Dejoju, lai sevī vairotu interesi par Austrumu kultūru un gūtu labu noskaņojumu ikdienai. Mūsu deju pasniedzēja un grupa ir ļoti pozitīvi noskaņoti cilvēki, tāpēc nodarbības ir bauda, kas pozitīvi ietekmē manu morālo un fizisko stāvokli. No šīm dejām iegūts ir daudz, tādēļ nedomāju tās pamest aizmirstībai.”

Gunta, 34 gadi:
„Lai gan dejoju tikai gadu, esmu laimīga, ka apmeklēju deju nodarbības. Vēderdejas mani aizrauj, sniedzot gan fizisku, gan emocionālu pacēlumu. Deja sievieti ieved skaistuma pasaulē. Tā veido stāju, dod možumu, sniedz pašapziņu un dzīvesprieku. Dejojot, ikdienai gūstu pozitīvas emocijas, zūd stress, bet ja nav stresa, nav arī slimību. Deja man palīdz dzīvot.”


MĪTI PAR VĒDERDEJĀM

Vēderdejās novājē. Lai gan austrumu dejas ir enerģiskas, tikai ar tām slaidāka kļūt nevar. Lai atbrīvotos no liekiem kilogramiem vai centimetriem regulāri jānodarbojas ar papildus sporta aktivitātēm.
Vēderdejas dejo korpulentas sievietes. Dejot var jebkura, svarīgākais – atslābināt ķermeni. Dejās nav vecuma, svara vai ķermeņa formas ierobežojumu. Tas ir gaumes jautājums, ko publikai patīk vērot – slaidās vai apaļīgās dejotājas. Taču ja dejo tikai savam priekam, tad ne par ko nav jāraizējas.
Vēderdejas atsvabina no celulīta. Nē, celulīts ir uztura, stresa un ķermeņa kopšanas jautājums.

Anda Dzenža
17.augusts 2009
Avots:http://www.kasjauns.lv
Atpakaļ uz augšu Go down
https://karkades.latvianforum.net
 
Vēderdejas – vai varēsi notievēt?
Atpakaļ uz augšu 
Lapa 1 no 1
 Similar topics
-
» Vēderdejas - piestāv visām sievietēm

Permissions in this forum:Jūs nevarat atbildēt tematos šajā forumā
Karkade forum :: Austrumu dejas stūrītis :: Vēderdeja-
Pāriet uz: